Klasa 7 SP - informatyka

Opublikowano: poniedziałek, 16 marzec 2020 Drukuj E-mail
Klasa 7 SP - informatyka

 

 

  Lekcja 6, 7, 8  (3 x 45min)

Temat: Tworzymy artykuł w edytorze tekstu.

 

 1. Film instruktażowy -> w przygotowaniu
 2. Praca domowa: Pracę podzielimy na dwie części. Tematem pracy jest napisanie dowolnego artykułu w edytorze tekstu wraz z zdjęciami lub rysunkami. 1. Do końca pierwszego tygodnia wyszukacie sobie informacji (teksty, zdjęcia i inne) na wybrany przez siebie temat. 2. W wybranym przez siebie edytorze tekstu zrobicie artykuł. Dla drugiej części przygotuję kilka filmów, które udostępnię w poniedziałek (11.05.2020). Filmy udostępniane będą na moim kanale na YouTube, link do nich znajdować się będzie też na stronie adamrebisz.pl (szukać na podstronie dla swojej klasy). Będą to filmy dla pracy na różnych programach takich jak Word czy OpenOffice Writer. Pokaże również jak można pracować bez instalacji programu – czyli praca w chmurze.  POWODZENIA.
 3. Czas pracy: 4.05.2020 - 24.05.2020
 4. Termin oddawania prac: do 27.05.2020
 5. Prace należy wysłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 6. Za pracę będą dwie oceny: jedna za temat, teksty i zdjęcia a druga za wykonanie.

  

Lekcja 3, 4, 5 (3 x 45min)

TematProjekt domu w programie Google SketchUP.

 

 1. Film instruktażowy -> TUTAJ
 2. Praca domowa: Wykonaj projekt lub projekty domów (będą dodatkowe oceny) w programie SketchUP. Może być taki jak na filmach szkoleniowych lub można znaleźć sobie jakiś pomysł w Internecie. POWODZENIA.
 3. Czas pracy: 6.04.2020 - 1.05.2020
 4. Termin oddawania prac: do 1.05.2020
 5. Prace należy wysłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.- prace proszę przesłać w formie zdjęć lub zrzutów ekranów (od 5 zdjęć). Dlaczego? Ponieważ pracujecie na różnych wersjach i mi dużo plików nie odczytuje, bo mam starą wersje programu :( proszę o przestrzeganie tego, bo nie będę mógł wam ocenić.
 6. Za pracę będą dwie oceny: jedna za całość a druga za szczegóły w projekcie (więcej będę mówił w filmach szkoleniowych). Jeśli ktoś zrobi więcej niż jeden projekt otrzyma dodatkowe oceny.

 

Lekcja 1, 2 (2 x 45min)

Temat: Stół w programie Google SketchUP.

 

 1. Film instruktażowy -> TUTAJ
 2. Praca domowa: Wykonaj projekty dwóch stołów w programie SketchUP. Jeden taki jak w filmie, drugi dowolny - można znaleźć sobie jakiś pomysł w Internecie. POWODZENIA.
 3. Czas pracy dwa pierwsze tygodnie: 23.03.2020 - 3.04.2020
 4. Termin oddawania prac: do 5.04.2020
 5. Prace należy wysłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.- prace proszę przesłać w formie zdjęć lub zrzutów ekranów (3-4 zdjęcia). Dlaczego? Ponieważ pracujecie na różnych wersjach i mi dużo plików nie odczytuje, bo mam starą wersje programu :( proszę o przestrzeganie tego, bo nie będę mógł wam ocenić.

 

Odsłony: 1481

Add comment

Security code Refresh